Rabaty bylinowe

Można ją też wykorzystać do uzupełniania rabat bylinowych. Jest również efektowna jako kwiat cięty, zwłaszcza do dekoracji nowoczesnych wnętrz, pasują do niej wazony gliniane, majolikowe i siwaki. Dimorfoteka ma duże wymagania co do ciepła – musi rosnąć na miejscu nasłonecznionym, na glebie żyznej i przepuszczalnej, gdyż roślina ta bardzo nie lubi nadmiaru wody. Na miejsca stałe wysiewa się ją w drugiej dekadzie kwietnia. Zakwita w 4-6 tygodni po wysiewie. Sieje się w rzędy wyznaczone co 25—30 cm. Odstępy między roślinami w rzędzie powinny wynosić 15—20 ,cm. Na m2 potrzeba 1 grama nasion. Można też wysiekać nasiona o 1-2 tygodnie wcześniej na rozsadniku, w ilości
3-5 gramów na 1 m2 (produkcja rozsady – patrz str. 78). Na miejsca stałe wysadza się wówczas rozsadę w pierwszej dekadzie maja, w wyżej podanych odległościach.

Znalazłeś się tutaj dzięki poniższej frazie kluczowej:

Witam Cię. Mam na imię Marta i blog ten powstał w bardzo specyficzny sposób. Zostałam namówiona na niego przez znajomych, którzy uważają, że moja wiedza musi wyjść w świat. Więc zapraszam was do lektury moich wpisów!