NIEŚMIERTELNIK

Jak łatwo domyśleć się z nazwy, jest to roślina o kwiatach łatwych do zasuszenia i bardzo trwałych. Kwiaty ma podobne nieco do chryzantem drobnokwiatowych, o ładnych barwach – czerwonej, pomarańczowej, rdzawej, żółtej, ciemnoróżowej, amarantowej i białej. Wyrasta do 50-60 cm.
Chętnie sadzona jest również odmiana niższa, o mniejszych kwiatach i delikatnej różowej barwie. Wszystkie kwitną od lipca do października.
Nieśmiertelnik uprawia się na kwiat cięty do suchych wiązanek \ wieńców. Rośliny te wymagają żyznej, dość wilgotnej gleby i słonecznego stanowiska. Najlepiej kupić gotową rozsadę (gdyż powinna być wyprodukowana w inspekcie) i wysadzić ją do gruntu w drugiej połowie maja, co 25-30 cm. Jeżeli nie możemy dostać rozsady, a mamy nasiona, to można je wysiać w połowie kwietnia na obudowanym deskami roz- sadniku tak jak astry, albo nawet w końcu kwietnia wprost do gruntu, w rzędy co 25 cm. Przy takiej uprawie zakwitną jednak dopiero w końcu sierpnia. Kwiaty ścina się, gdy są na pół rozwinięte, wiąże się w pęczki i suszy w zacienionym miejscu (na słońcu kruszeją).

Witam Cię. Mam na imię Marta i blog ten powstał w bardzo specyficzny sposób. Zostałam namówiona na niego przez znajomych, którzy uważają, że moja wiedza musi wyjść w świat. Więc zapraszam was do lektury moich wpisów!