Lekkie zwiędnięcie może spowodować zniszczenie roślin

Dopuszczenie do lekkiego zwiędnięcia może spowodować całkowite zniszczenie roślin. Dużo wody potrzebują także rośliny tuż przed zakwitnięciem
w pierwszym okresie kwitnienia. Im bliżej jesieni, tym zapotrzebowanie na wodę się zmniejsza, ale to nie jest ścisłą regułą, gdyż niektóre gatunki bylin np. nie znoszą przesuszenia pod koniec lata. Pora dnia, w której dostarczamy roślinom wody nie jest obojętna. Nigdy nie należy podlewać roślin w pełnym słońcu, parowanie bowiem jest wtedy silniejsze i wierzchnia warstwa gleby, zwłaszcza gliniastej, ulega zaskorupieniu. Najodpowiedniejszą porą podlewania jest ranek albo wieczór, jednak przy podlewaniu wieczorem trzeba starać się aby nie lać wody na liście, gdyż sprzyja to rozwojowi niektórych chorób. Naturalnie jeżeli mamy do wyboru – podlać w południe, lub nie podlać wcale, robimy to bez względu na porę dnia.

Witam Cię. Mam na imię Marta i blog ten powstał w bardzo specyficzny sposób. Zostałam namówiona na niego przez znajomych, którzy uważają, że moja wiedza musi wyjść w świat. Więc zapraszam was do lektury moich wpisów!